Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukrajina a Rusko

Příspěvky

Hrozba, nebo klam?

15. 3. 2018

fistejn-maly.jpegNedávné tvrzení ruského prezidenta Putina o tom, že Rusko disponuje jakýmisi zázračnými zbraněmi, vyvolalo ve Spojených státech značně skeptickou reakci.

 

O ruské hrozbě

5. 2. 2018

mitrofanov.jpgV čem nás může Rusko ohrozit? V rozpínavosti agresivní státní moci kombinované s množstvím zombiů, kterým nezáleží na svých ani na cizích životech. 

 

Putinovy předvolební sliby

17. 10. 2017

 

Dalajláma a Rusko

25. 8. 2017

dalajláma.jpgZpravodajské servery, tzv. proruské nebo prokremelské, přinesly zprávu, že dalajláma v projevu k účastníkům Synergy Global Forum řekl, že Rusové mají potenciál stát se vedoucím národem na světě.

 

Za co se asi ti Rusové stydí?

15. 8. 2017

flaska-tomas.jpgRuská kinematografie natočila velkofilm o připojení Krymu k Rusku. Úmyslně nepíši o anexi.

 

Povolávací rozkaz z Ruska. Budu bojovat proti vám.

31. 7. 2017

babcenko-maly.jpgV květnu uveřejnil ruský novinář a spisovatel Arkadij Babčenko, který už skoro půl roku žije v Praze, na svém blogu Echa Moskvy tento článek. 

 

Noví ruští emigranti

30. 7. 2017

sapoznikova-galina.jpgČlánek bude starším z vás nejspíš připadat jako cesta časem o desítky let zpět. Jeho styl i obsah připomíná texty, které jsme mohli číst v letech „reálného socialismu“ například v Rudém právu.

 

Putin hledá přátele. Opravdu?

25. 6. 2017

putin-maly.gifProjev Vladimira Putina koncem roku 2016 před oběma komorami ruského parlamentu nepřinesl nic zásadně nového, přesto v něm něco bylo jinak.

 

Osvojení prázdnoty

22. 6. 2017

oreskin-dmitrij.jpgZamyšlení moskevského politologa nad tím, jaké změny – pokud vůbec nějaké – může v Rusku přinést výměna lídra na postu hlavy státu.

 

Střízlivá rozhodnutí „opilého Nikity“ – krymské dimenze

30. 4. 2017

grabovskij-sergej.jpgAutor nabízí trochu odlišný pohled na Nikitu Chruščova a důvody pro jeho „bláznivý nápad darovat Krym Ukrajině“, jak se k tématu vyjádřil na začátku ukrajinské krize Miloš Zeman.

 

Návrat Ruska do doby kamenné?

16. 4. 2017

garin-igor.pngOjedinělá situace, okolnímu světu neznámá: Rusové jsou ochotni platit ze velkoruskou ideu osobním blahobytem, budoucností vlastních dětí i svého státu.

 

Případ skytského zlata

16. 1. 2017

skytske-zlato.jpgNizozemský arbitrážní soud rozhodl, že kolekce skytského zlata, která se momentálně nachází v muzeu Allarda Piersona v Amsterdamu, nebude vrácena Krymu, nýbrž Ukrajině.

 

Rusové a cenzura

26. 12. 2016

Statistika reflektuje dost tristní pohled na změny v ruské společnosti. (Podle názorů mých moskevských přátel lze soudit, že je to pohled oprávněný.)

 

Co jsem nevěděla o hybridni válce

7. 12. 2016

dolejsi-karel.jpgNemůžete nikdy vyřešit problém, který si ani nepřiznáte: Končí Západ poražen ve válce, aniž si jí stihl všimnout?

 

7 let vazby za SMSku

4. 12. 2016

V létě 2008 ruská občanka Oksana Sevastidi poslala známému SMSku o tankách na nádraží. Za sedm let si pro ni přišli. Bez vysvětlení skončila ve vyšetřovací vazbě a za 15 měsíců ji odsoudili na 7 let.

 

Kdy začnou demonstrace jako v letech 2011-12?

22. 10. 2016

Cedenis-volkov.jpgntrum Levada je jedno z mála nezávislých ruských středisek výzkumu veřejného mínění. Možná i pro texty, jako je tento, bylo na začátku září ruskými úřady prohlášeno za „zahraničního agenta“.

 

Paradoxy ruské vědy

21. 10. 2016

graham-loren.jpgRusko – to je země, kde se inteligence trestá. Americký profesor Loren R. Graham vysvětlil, proč se současnému Rusku nedaří a kdy se mu začne dařit.

 

Ruské pyramidy

5. 10. 2016

Změnit životní prostředí, vymýtit nemoci a kriminalitu, eliminovat nebezpečí katastrof a zacelit ozónové díry si klade za cíl Alexandr Golod, ruský vědec, milionář a stavitel moderních pyramid.

 

Rusko: má nenávist

4. 10. 2016

kucera-vladimir.jpgČlánek Vladimíra Kučery mi mluví z duše. Ale Rusko je i moje velká láska. Je to podobné stavu, kdy žena oddaně miluje manžela, který ji uráží a bije. (Že by karma? :-))

 

Omluvit se? A za co?

1. 10. 2016

lavrov-sergej.jpegMinistr zahraničních věcí RF Lavrov odmítl se omluvit za sestřelení linky MH17 v souvislosti se zprávou mezinárodní vyšetřovací komise, podle níž raketový komplex Buk přijel do Donbasu z Ruska, a pak byl odvezen zpět.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »