Jdi na obsah Jdi na menu
 


Putinovy předvolební sliby

Co sliboval V. V. Putin před volbami v roce 2012?

Předvolební sliby jsou uvedeny na webových stránkách prezidentské kampaně http://putin2012.ru:

Ten, kdo pracuje, nebude chudý
– 5 let po volbách vicepremiérka Olga Goloděcová mluvila o výjimečném jevu – pracujících chudých Rusech (Kommersant 14. 3. 2017)

Penze a sociální dávky budou růst
– 4 roky po volbách premiér Dmitrij Medvěděv mluvil o odmítnutí indexace dávek a navrhl důchodcům „držet se“ (informační agentura RBK 24. 5. 2016)

Ke konci desetiletí překonáme chudobu
– 4 roky po volbách se počet chudých Rusů podle údajů Rosstatu vyšplhal na 20 milionů a téměř dvěma pětinám obyvatelstva stačí peníze pouze na jídlo denně (studie RANCHiGS, Ruské akademie národního hospodářství a státní služby při prezidentovi Ruské federace).

Ze střední třídy se ve společnosti stane sociální většina
– 4 roky po volbách spravuje 10 % ruských rodin 89 % veškerého národního bohatství (studie Global Wealth Report banky Credit Suisse).

Budeme přecházet na inovativní ekonomiku, zvýšíme finanční gramotnost a vzdělání
– Od roku 2013 do roku 2019 se výdaje na všeobecné vzdělávání sníží desetkrát, na vysokoškolské 1,5krát (studie RBK: Kolik ve skutečnosti Rusko utrácí za své obyvatele).

A nyní něco pro odlehčení:
Ruský internet se baví videonahrávkami o zahnívajícím Západě. V jednom z nich například „ruský turista“ prochází v New Yorku Brooklynským mostem a zaznamenává katastrofální stav tamních silnic. Ve skutečnosti ale uživatel sítě YouTube Čornyj Plašč natáčel na Molitovském mostě ve svém rodném Nižním Novgorodu. Video na youtube již vidělo přes 360 tisíc lidí. Vzhledem k tomu, že se v diskuzi pod videem řada lidí podivovala nad tím, proč mají v té Americe auta ruské poznávací značky, přikládáme pro jistotu také fotografii toho, jak vypadá Brooklynský most ve skutečnosti. Ale opravdu jen pro jistotu. wink

brooklynsky-most.jpg

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DwGq-5fzJQ0