Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věda versus esoterika

Příspěvky

Jak funguje dnešní věda

28. 8. 2017

…aneb „Věda jako analogie praní špinavých peněz“. Jelikož jsem právě dostudoval univerzitu, kde jsem byl nucen do dnešního vědeckého přístupu, získal jsem některé zkušenosti.

 

Pravda sa vzchopí a udrie

1. 1. 2017

boudry-maarten.jpg„Veda je najlepší nástroj na opis sveta, ale aj ten najlepší nástroj má množstvo chýb. 90 percent vedy nestojí za nič, ale to platí pre všetky ľudské činnosti, aj 90 percent hudby obyčajne nestojí za veľa“.

 

Materialismus je vědecký klam

17. 9. 2016

sheldrake-rupert.jpgRecenze knihy známého anglického biologa, biochemika a fyziologa rostlin Ruperta Sheldrakea „Science Delusion“.

 

Lidé jsou jedna rodina

21. 8. 2015

amit-goswami.jpegAmit Goswámí přednášel poprvé i v Česku a Slovensku. Vedle přednášek ho čekalo natáčení příspěvků do tří dokumentárních filmů. Jediným tištěným časopisem, který dostal možnost rozhovoru s ním, je Vědomí.

 

Darwinův omyl

5. 1. 2015

darwin.jpegDélka článku může odradit, ale je to nesmírně zajímavé čtení o tom, jak to bylo s Darwinovou "Teorií o původu druhů" a odkud asi Homo sapiens sapiens pochází…

 

Vědomí je základem bytí

30. 5. 2014

amit-gosvami.jpegAmerický profesor kvantové fyziky vysvětluje materialistům, že hmota není všechno a že bez vědomí by nebylo ani našeho materiálního světa.

 

Smysl a účinnost lidské činnosti zvané boj

18. 5. 2014

dioxin.jpegK napsání mě inspirovala TV reklama na Roundup, asi nejhorší herbicid, jaký kdy byl vyroben.
Aplaus pro MONSANTO!

 

Dopis spolku skeptiků Sisyfos

29. 3. 2014

ludmila-elekova.jpgPraktická lékařka na Chodově v Praze 4. Praktikuje homeopatii. Od doby, kdy její syn měl po očkování zdravotní problémy, studuje tuto problematiku a snaží se, aby  široká veřejnost věděla o nebezpečích s očkováním spojených.

 

Titanová pyramida

3. 12. 2013

 

Důkaz existence duše?

7. 11. 2013

opusteni_tela.jpgRuskému vědci se speciálním fotoaparátem podařilo zachytit moment, kdy duše opouští tělo umírajícího člověka. Co asi na to řekne materialistická věda?

 

DNA skrývá netušené možnosti

10. 6. 2012

dna4.jpgPovaha DNA je esoterická. Vědecké výzkumy naznačují, že před lidstvem jsou nepředstavitelné možnosti, podaří-li se vygenerovat kolektivní vědomí.

 

Dívenčina vzpoura proti spolku Sisyfos

13. 4. 2012

aluska1.jpegMladinká odvážná Alue se v odpověď na bronzový Bludný balvan pustila s vervou do spolku skeptiků a obrazně je vyzvala na souboj. Bravo, jen tak dál!

 

Skeptici v GEO: Mesiac vraj vôbec nevplýva na biosféru!

2. 12. 2011

Veľmi zaujímavá e-mailová polemika Emila Páleša s Jurajom Turisom - dávnoveký  spor intuícii a rozumu

 

Věda kontra pavěda

20. 9. 2010

...aneb Grygar versus Neubauer - dvanáct let starý rozhovor, který nijak neutrpěl na aktuálnosti.

 

O astrologii

20. 9. 2010

Výňatky z článku významného biologa a filosofa, prof. RNDr. a PhDr. Zdeňka Neubauera, CSc. (nar. 30.5.1942)