Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žádné náhody neexistují

Možná jste zažili nějakou nepředvídanou událost a pomysleli jste si: „Bože! Jaká náhoda!“ nebo spíše „Takové příhody by mě raději mohly obcházet…“
Kdepak, nebudou vás obcházet, protože každá jedna náhodná událost nám přináší určité poselství. Ve skutečnosti neexistují žádné náhody – existuje jen synchronicita a vše se děje z nějakého důvodu.
Pravdou je, že všechno v našem životě souvisí se vším ostatním. Z minulosti, přes přítomnost, do budoucna – každá jedna náhoda či událost, se kterou se setkáme, jsou vzájemně propojeny. Bez ohledu na to, jaké se nám zdají být události významné či bezvýznamné, všechny jsou synchronně spojeny.

Ať už prožíváme úžasný den a všechno jde „jako po másle“ nebo zažíváme těžké chvíle a „stávají se nám špatné věci“, vesmír nám vždy chce předat nějaké poselství.
Setkání lidí či události, které se stanou v ten pravý moment, nejsou nic jiného než synchronicita. Naštěstí existuje způsob, který nám umožňuje celou problematiku pochopit a vyrovnat se s ní.

Už jste slyšeli slova „Když je žák připraven, učitel se objeví“? Toto rčení zcela vystihuje podstatu synchronicity. Kdykoliv jsme vnitřně „synchronní“ s něčím, po čem opravdu toužíme, je větší pravděpodobnost, že se naše touha nakonec naplní. To je také důvod, proč se podobní lidé „náhodou“ setkají. Pravdou však je, že podobní lidé jsou „naladěni“ na stejnou frekvenci a synchronicita udělá vše, co je v její moci, aby se tito lidé setkali.

Nyní, když už víte, jak funguje synchronicita na duchovní úrovni, je načase odhalit, že… synchronicitu si můžete vytvořit sami!
Zřejmě si kladete otázku: „Jak je možné, abych si sám/sama vytvořil/a synchronicitu?“

Funguje to tak, že synchronicita nejlépe vychází vstříc těm, kdo v ni věří. Pro začátek je tedy nejlepší, pokud v synchronicitu začnete věřit a přestanete říkat, že každá událost je náhodná. Důvodem je, že když o něčem tvrdíme, že je to náhoda, vysíláme vesmíru slabý duchovní signál. A ten je pak v protikladu k silnému signálu, který nám vysílá vesmír tím, že synchronizuje všechno kolem nás.
Když začneme synchronicitě rozumět a začneme vidět věci ne jako běžný člověk, ale jako někdo, kdo věří zákonům synchronicity, budeme schopni hlubšího spojení s naší vlastní vnitřní synchronicitou. To nakonec povede k tomu, že se nebudeme muset příliš snažit, aby se staly věci či události, po kterých toužíme. Zkrátka, budeme jen věřit, že se věci stanou, a potom je necháme, aby se udály, aniž bychom vyvíjeli jakékoliv úsilí.

synchronicity.jpgŘekněme si to tedy na rovinu…
Synchronicita je přesně jako zrcadlo. Pro cokoliv se upřímně rozhodneme nebo čemukoli upřímně věříme, se nám v tomto zrcadle odrazí zpět. To znamená, že pokud věříme zákonům synchronicity, budeme schopni hlubšího spojení a vysílání silných odkazů na duchovní úrovni. Kromě toho se staneme i lepšími lidmi – budeme jistější a odevzdanější v jakékoliv činnosti, kterou se rozhodneme provádět. Řečeno ve zkratce, porozumění synchronicitě se projeví v navození rovnováhy ve všem, o co usilujeme, jakož i v tom, že budeme „vědomě vnímat“ všechno, co se kolem nás děje.

Pokud jste již někdy slyšeli o Murphyho zákonech, a dokonce jim věříte, jste na nejlepší cestě k pochopení synchronicity. Ano, je běžným jevem, že když se nám nedaří nebo se něco pokazí, tak se již pokazí všechno najednou.

Myšlenka, která nám z toho vyplývá je, že synchronicita může pracovat i proti nám. Čili pokud očekáváme, že se stanou špatné věci, a ještě i věříme Murphyho zákonům, v tom okamžiku se synchronizujeme s naší vnitřní negativností.

Narazili jste už někde na někoho s tím, že jste si pomysleli „To je osud, štěstí, náhoda…? Skutečnou odpovědí však je, že náhody neexistují a to, co vnímáme jako náhodné setkání, má své příčiny a vysvětlení.
Vše, co se děje, se děje z nějakého důvodu. Vždy existuje důvod či souvislosti, které nás přivedou k tomu, že někoho potkáme nebo něco zažijeme. Náhoda je jen naše iluze.

Naše minulost, přítomnost a budoucnost jsou vzájemně propojeny. Přestože nemusíme rozumět všemu, co se kolem nás děje, vždy pro vše, co se děje, existuje nějaký důvod. A každý důvod se dříve či později stane zřejmým.

„Synchronicita je vždy a všude přítomnou realitou, kterou vidí ti, co jsou připraveni ji vidět.“ (Carl Jung)

Může se nám stát, že si začneme všímat a uvědomovat synchronicitu u různých lidí, při číslech, událostech atd. Akceptujme synchronicitu, jak se projevuje ve skutečném, každodenním světě, a považujme ji za způsob, kterým se nás snaží duchovní a univerzální inteligence neustále učit, spojit se s námi, projevit nám lásku, podporu a pomoc. Naučme se být synchronicitě otevření a začněme vést smysluplný život!

Autorka: Helen Elizabeth Williams, zakladatelka blogu http://dreamcatcherreality.com/  Zdroj: https://mocvedomi.cz/neexistuji-zadne-nahody-synchronicita-anebo-shoda-okolnosti-maji-vzdy-svuj-duvod/