Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vztahy, životní styl

Příspěvky

Samota zabíjí víc než obezita či kouření

8. 8. 2017

single.jpgOsaměle žijící jedinci vykazují až o polovinu vyšší riziko předčasného úmrtí oproti těm, kteří udržují pravidelný kontakt se společností. Samota se přitom nemusí týkat pouze stárnoucí populace, ale také lidí od 18 do 34 let.

 

Jak se v klidu přestěhovat…

8. 8. 2017

novy-dum.png…a nepřijít přitom o rozum, partnera, děti či oblíbené věci. Krok za krokem včetně rozpisu po dnech pro vás připravili pracovníci z Hypoteční banky.

 

O alotriích a podvůdcích v životě

21. 7. 2017

martin-maly.jpgDělat kejkle jen pro hezky vypadající číslo je nesmysl.
U doktora, ve škole, ve firmě i v účetnictví...

 

Kdy v životě zažíváme největší štěstí

4. 7. 2017

srdce.jpgMysleli jste si, že s přibývajícím věkem už se bude pocit radost a naplněnosti spíše vytrácet? Výsledky studie londýnské univerzity ekonomie a politických věd vás vyvedou z omylu.

 

Úplně blbá babička?

25. 4. 2017

kolace.jpgTento text mi přišel e-mailem od dobrého kamaráda. Co o nás vypovídá fakt, že si ve velkém kupujeme průmyslově zpracované potraviny a dokonce jimi živíme i děti?

 

Jak v penzi nepřizabít partnera

17. 4. 2017

Dá se žít desítky let v pohodě se stále stejným protějškem? Ano! Na to, aby se společné stáří nezměnilo ve výčitky, hádky a utrpení, existují pravidla. Kdo je zná, má šanci, že manžela či manželku v penzi nezabije.

 

Děti z počítačů nehloupnou

6. 3. 2017

martin-maly.jpgTen, kdo dítě odloží před obrazovku, aby neotravovalo a on se mu nemusel věnovat, pak později vinu za jeho apatii a zhloupnutí nese sám, i kdyby z toho stokrát vinil počítač.

 

Střet generací

28. 1. 2017

Díky prodlužujícímu se věku dnes žije vedle sebe v Česku hned šest generací, alespoň podle sociologického členění. Jaké jsou jejich obecné charakteristiky a v čem se liší?

 

O tatinkovi

6. 1. 2017

kolarik-ivan.jpgTento fejeton mi poslal australský emigrant a e-kamarád Ivan Kolařík v odpověď na můj e-mail o otci, komunistovi z let 1945 až 1969.

 

 

Neuveriteľné príbehy

26. 12. 2016

Na deň majú 88 centov, pešo prejdú aj 34 kilometrov a deti domov nosia jednotky.

 

Manifest GLK

16. 12. 2016

GLK – Geriatrický lezecký krúžok – vznikol ako spontánne spolčenie sa kamarátov spod lezeckých stien, ktorí už vďaka svojmu veku na všeličo zabúdajú, robia kopu hlúpostí, na ktorých sa ale dobre zabávajú.

 

Tři hořké pravdy o lásce

30. 9. 2016

mark-manson.jpgAutor je mladý spisovatel (ročník 1984) z New Yorku. Říká o sobě, že je spisovatel, myslitel a životní nadšenec. Věnuje se osobnostnímu rozvoji. Jeho webovou stránku čtou měsíčně víc jak 2 milióny lidí.

 

Láska je, když někdo čeká na letišti

22. 9. 2016

Příběh, který se určitě stává a který dává taky jednu dobrou odpověď na otázku „co je to láska?“

 

Co vězí za rozpadem vztahu

26. 6. 2016

Proč je v dnešní době tak těžké uchovat vztah? Proč se tak často rozcházíme, i když tolik usilujeme o lásku?

 

Sedm špatných návyků

13. 3. 2016

edberg-maly.jpgŠvédský bloger nabízí přehled nejškodlivějších zlozvyků, které mohou být jedním z důvodů neštěstí ve vašem životě.