Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak růžová škodí ženám po celém světě

Na počátku byla akce s názvem Susan G. Komen. Co se pod ní skrývá?

komen-tricko.jpgNancy G. Brinkerová slíbila umírající sestře Susan G. Komen, že udělá všechno, co je v jejích silách, aby skoncovala s rakovinou prsu navždy. V roce 1982 se tento slib proměnil v Susan G. Komen® a rozjel globální hnutí proti rakovině prsu, do něhož investoval více než 2,5 miliardy dolarů s cílem splnit slib nejen v USA, ale i po celém světě. Jeho růžová stužka se stala symbolem výzkumu a programů ve více než třiceti zemích.

Vlajkovou lodí se stala včasná detekce a efektivní léčba, během níž cca 70 procent žen ve věku od 40 let věku chodí na pravidelné mamografické vyšetření.

Zdroj: http://ww5.komen.org/AboutUs/AboutUs.html

Co se však nestalo?
Za 30 let screeningového vyšetření prsu bylo 1,3 milionu žen v USA chybně léčeno na rakovinu

mamograf-pristroj.jpegZnepokojující nová vědecká studie, uveřejněná v New England Journal of Medicine upozorňuje na možnost, že právě mamografie přináší mnohem více škody než užitku milionům žen, které ji v posledních 30 letech používaly jako primární strategii v boji proti rakovině prsu.
Vážný problém u mamografie představuje rentgenové záření. Nyní je nám známo, že radiace o 30 kVp, všeobecně známá jako „nízká energie“ rentgenových paprsků, má 300-400krát vyšší karcinogenitu než tzv. „vyšší energie“ u atomové bomby (200 kVp a více). Současné modely rizika radiace spojené s mamografií v porovnání s
budící dojem prospěšností neberou toto v úvahu, neboť byly stanoveny před objevením DNA. Snadno ovlivnitelné rakovinové geny BRCA1 a BRCA2 se střetávají se samoopravnými mechanismy DNA, jež jsou potřebné pro snížení karcinogenity vyvolané radiací. Ty genetické změny přenášejí, a tak mohou být škody způsobené mamografií exponenciálně vyšší, než lékařská komunita chápe a sděluje svým pacientům. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že rentgenové paprsky z mamografického screeningu vyvolají v budoucnu rakovinu prsu.
mamograf-vtip.jpegStudie dále zjistila, že u 1,3 milionu amerických žen mladších 40 let byla během uplynulých třiceti let stanovena přehnaná diagnóza rakoviny prsu, tj. fakta, zjištěná screeningem, by nikdy nevedla ke klinickým symptomům. Jen v roce 2008 byla rakovina prsu chybně diagnostikována u více než 70 tisíc žen, což představuje téměř třetinu všech diagnóz této choroby.“ Došla proto k závěru, že právě mamograf uvedl miliony žen na světě v omyl tím, že uvěřily v nemoc, kterou ve skutečnosti neměly, v důsledku čehož musely podstoupit nesčetné nepotřebné testy, procedury a chemo/radioterapii.
Místo „skoncování s rakovinou navždy“, jak slibovala
Susan G. Komen, byl v podstatě založen nekončící kolotoč mamografického testování s následnou chemo/radioterapií, které pouze vyživují lékařský průmysl a samu rakovinu.
Komen Race for the Cure (u nás je to proslulý Běh proti rakovině) získal už 2 miliardy dolarů. Kam jdou tyto peníze? Určitě ne na objevení léčby, spíše na pomýlení milionů žen, jež uvěřily, že
už mají nebo brzy dostanou rakovinu.

Celý Komen vypadá jako dost podezřele, neboť za ním stojí dlouhý seznam vysoce placených zaměstnanců, marketingových specialistů a výkonných pracovníků, kteří nedělají nic jiného, než že podporují barvu a slogan. Téměř 40 procent zisku z aktiv jde na zdravotní osvětu obyvatelstva, jež obvykle nezdůrazňuje zdravou výživu, nýbrž učí ženy, jak si nechat udělat rutinní skreening a správně polykat tabletky. Tyto peníze jdou také na nákup dalších scereeningových přístrojů, jež daný problém jen fixují.

Zdroj: www.greenmedinfo.com/blog/30-years-breast-screening-13-million-wrongly-treated

A ještě jedna Jobova zvěst na závěr:

1. července 2012 lékařský časopis Cancer uveřejnil zprávu výzkumného týmu katedry radiační onkologie UCLA (kalifornské univerzity v Los Angeles), v níž se uvádí, že radioterapie dokonce mnohonásobně zvyšuje malignitu rakovinových buněk.

Zdroj: www.greenmedinfo.com/blog/study-radiation-therapy-can-make-cancers-30x-more-malignant